KORG PA5X 76

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17 190,00 zł 17190.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: KORG
Kod produktu: 720_20240321165804

Opis

Inspirujące Nowe Dźwięki,

Odświeżenie nowego przepływu pracy,

Całkowicie nowy Arranger

Całkowicie przeprojektowany z zaawansowanym silnikiem dźwiękowym i usprawnionym, barwnym interfejsem użytkownika, Pa5X dostarcza niesamowicie bogatych i unikalnych wrażeń dźwiękowych, które inspirują do tworzenia i występowania! Pa5X jest najnowszym flagowym modelem serii KORG Professional Arranger i na nowo definiuje klasę aranżerów.

Pa5X jest wyposażony w tysiące inspirujących dźwięków i setki świeżych stylów, wszystkie natychmiast dostępne poprzez ulepszony tryb pracy. Całkowicie nowy panel przedni zawierający przypisywalną matrycę padów i sekcję miksera, wielokolorowe przyciski LED i ogromny, odchylany ekran dotykowy daje Ci kontrolę nad tworzeniem muzyki przez cały czas. Pa5X wyróżnia się zarówno jako instrument do występów na żywo, jak i potężne narzędzie twórcze w studio, pozwalając Ci znaleźć idealne brzmienie bez względu na to, gdzie Twoja muzyka Cię zaprowadzi.

Jakość premium i elegancki design

Pa5X został zaprojektowany z myślą o elegancji i trwałości, posiada solidny aluminiowy korpus i prawdziwe drewniane panele boczne dla luksusowego wyglądu. Wszystkie klawiatury w Pa5X zapewniają autentyczne odczucia i pełną kontrolę ekspresji w każdej sytuacji. Wersja 88-klawiszowa ma realistyczną fortepianową ekspresję, podczas gdy wersje 76- i 61-klawiszowe posiadają lżejsze półważone klawisze. Wszystkie klawiatury posiadają kontrolę aftertouch dla zwiększenia ekspresji.

Nowoczesny i usprawniony interfejs użytkownika

W centrum Pa5X znajduje się duży 8" odchylany ekran dotykowy, który wyświetla całkowicie przeprojektowany GUI (graficzny interfejs użytkownika). Dzięki temu wszystkie dźwięki i funkcje Pa5X są łatwo dostępne dla muzyków domowych i studyjnych, a także wykonawców na żywo. Kolory na wyświetlaczu są starannie dopasowane do tych użytych w programowalnych przyciskach LED na panelu sterowania. Ten napędzany kolorami interfejs pozwala na łatwe poruszanie się po Pa5X, dodając koloru do Twojej muzyki!

Potężny silnik brzmieniowy EDS-XP dla bogatych i inspirujących dźwięków

Profesjonalne Arrangery KORG ustanowiły standard branżowy dla potężnej ekspresji muzycznej, wyposażonej w silniki brzmieniowe, które inspirują muzyków do tworzenia i wykonywania. Pa5X wprowadza silnik EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis - Expanded), który opiera się na technologii zastosowanej w Pa4X z zaawansowanym sprzętem i potężnym nowym systemem operacyjnym, przenosząc dźwięki w Pa5X na nowy poziom. 24 oscylatory stereo i 160 głosów polifonii zasilają tysiące wysokiej jakości dźwięków, obejmujących szeroki zakres instrumentów muzycznych i gatunków. EDS-XP wprowadza również nowe, przełomowe funkcje, takie jak wydajność bębnów i perkusji Round-Robin, Smooth Sound Transition, funkcjonalność Sound-Controller 3 i wiele więcej. Zapewnia to bezprecedensowy poziom dźwiękowego realizmu i ekspresji, który jest dostępny tylko w Pa5X.

Kontrolery czasu rzeczywistego

Pa5X posiada w pełni programowalną sekcję kontrolną z 9 przyciskami i 9 suwakami. Możesz przypisać do niej dowolną funkcję, od głośności miksera do ustawień drawbara, od wyciszenia mikrofonu do inwersji basu, do poleceń przewijania tekstów i wiele innych. Przypisana funkcja jest pokazywana przez pomocniczy wyświetlacz, dzięki czemu zawsze wiesz, co masz pod ręką - nawet jeśli jesteś na innej stronie niż wyświetlacz główny.

Liczne przypisywane kontrolery są dostępne dla ekspresyjnej gry w czasie rzeczywistym i Korg's DNC (Defined Nuance Control), który dostarcza tak wiele szczegółów w brzmieniu instrumentów muzycznych. Fadery, przełączniki, rzeczywiste i wirtualne matryce kontroli czasu rzeczywistego, joystick i kontroler wstęgowy mogą być przypisane do modulacji dowolnego parametru dźwięku. Zapewnia to precyzyjną kontrolę najbardziej subtelnych niuansów i artykulacji instrumentów, które grasz na Pa5X.

Zaawansowany system rozpoznawania akordów i pełna biblioteka sekwencji akordów

System rozpoznawania akordów w Pa5X jest najbardziej wyrafinowany, posiada tryb Expert, który został opracowany na podstawie stylów gry najlepszych współczesnych pianistów jazzowych. Ten system rozpoznawania akordów może być tak prosty lub zaawansowany, jak chcesz, nawet umożliwiając wyzwalanie akordów jednym palcem!

Z automatyczną harmonizacją, sekwencerem akordów i wyrafinowanym silnikiem rozpoznawania akordów, Pa5X daje ci narzędzia do tworzenia bogatych aranżacji muzycznych bez względu na gatunek muzyki.

Płynne przejścia między dźwiękami, stylami i utworami

Pa5X dodaje technologię Smooth Sound Transition (SST), pozwalającą na płynne przejścia między Dźwiękami, Stylami i Utworami bez żadnych przerw.

Najnowocześniejsze odtwarzacze Dual Crossfading

Pa5X może odtwarzać dwa style, pliki MIDI lub pliki MP3 jednocześnie i w dowolnej kombinacji, co jest możliwe dzięki dwóm wbudowanym odtwarzaczom*. Przez cały czas silnik dźwiękowy Pa5X dostarcza mocy, przetwarzania efektów i polifonii, aby te przejścia odbywały się płynnie.

*Ekskluzywny XDS Crossfade Dual Sequencer/Player firmy KORG.

Teksty piosenek, akordy, wyniki i markery mogą być wyraźnie wyświetlane na dużym wewnętrznym wyświetlaczu Pa5X, a nawet na zewnętrznym wyświetlaczu po podłączeniu przez wbudowany port HDMI. Szeroki zakres formatów Lyrics jest obsługiwany, a nawet możesz automatycznie wygenerować partyturę z utworu MIDI. Markery pozwalają na szybką nawigację po utworze za pomocą przycisków Style-Element, umożliwiając łatwe przeskakiwanie do fragmentu, który chcesz powtórzyć podczas nauki, próby lub występu na żywo.

Tworzenie stylów i piosenek

Możesz tworzyć własne style i nagrywać własne utwory MIDI i MP3. Dołączone funkcje edycyjne pozwalają na szczegółową edycję każdego pojedynczego nagranego zdarzenia. Zaawansowana tabela transpozycji dostosowuje sekwencje do każdego akordu jaki możesz zagrać.

Możesz nagrać utwór MIDI używając w pełni funkcjonalnego sekwencera. Jeszcze łatwiej, po prostu nagraj to co śpiewasz i grasz (w tym MP3 Songs) jako plik MP3 i słuchaj go gdziekolwiek chcesz.

The SongBook: Biblioteka muzyczna zawsze przy Tobie

Utwory i style można zapisywać w pokładowym SongBooku, którego wpisy przypominające bazę danych można łatwo zsynchronizować z zewnętrznymi czytnikami partytur na tablecie. Możesz więc używać cyfrowej książki muzycznej do sterowania Pa5X.

Utwory w bazie muzycznej można zapisać w Set Lists, z których każdy jest dedykowany do występu, do wokalisty lub do stylu muzycznego, co ułatwia obsługę wszystkich zasobów muzycznych jednocześnie podczas występów na żywo. Wybierając utwór z SongBooka, natychmiast otrzymujesz również niezbędne Dźwięki, Styl, Piosenkę, efekty, a nawet sekwencję akordów.

Kompletna biblioteka dźwięków

Wbudowane dźwięki obejmują ultrarealistyczne instrumenty akustyczne, elektryczne klawiatury vintage, klasykę syntezatorów, z dodatkiem dźwięków fantasy i efektów specjalnych do gier, mediów, produkcji wideo i kina. Uwzględniliśmy również instrumenty z różnych epok i kultur świata, pozostawiając jednocześnie dużo miejsca na Twoje własne rozszerzenia.

Wyselekcjonowany wybór pianin akustycznych i elektrycznych, który obejmuje dźwięki z naszego słynnego SV-2 Stage Vintage Piano, jest szczególnie odpowiedni dla wersji 88-klawiszowej o działaniu młotkowym. Zawarliśmy również specjalnie wybrane dźwięki z naszych flagowych syntezatorowych stacji roboczych: Kronos i Nautilus.

Nowa sekcja Drawbar Organ dumnie szczyci się realistyczną powierzchnią kontrolną, która może polegać na fizycznych suwakach i przyciskach na głównym panelu Pa5X. Dołączono również nowe efekty, które wywodzą się z legendarnego KORG CX-3 Combo Organ.

Nowe zestawy perkusyjne zostały nagrane z wykorzystaniem nowej technologii, opartej na round robins w celu zwiększenia realizmu. Żadne dwa uderzenia perkusyjne nie są równe, co skutkuje autentycznie brzmiącymi występami perkusyjnymi.

Oprócz ogromnej ilości dołączonych dźwięków, pokładowy sampler pomoże stworzyć nowe brzmienia, zestawy perkusyjne i pętle audio. Nagraj własne dźwięki lub zaimportuj ze standardowych formatów plików, takich jak AIFF, WAV i SF2. Szczegółowy pokładowy edytor sampli pozwala na precyzyjne dostrojenie próbek, a nawet przekształcenie pętli audio w zestaw perkusyjny.

Intuicyjna sekcja miksera z rozbudowanym przetwarzaniem efektów

Dźwięki w Pa5X są przetwarzane przez rozbudowany łańcuch profesjonalnych efektów jakości studyjnej, z 10 Insert FX, 3 Master FX i 1 Finalizer dla każdego z dwóch Playerów. Zestawy klawiaturowe mogą korzystać z maksymalnie 3 Insert i 3 Master FX.

Końcowe efekty masteringowe są nakładane jako ostatni krok na wyjścia audio w Pa5X, co skutkuje wypolerowanym brzmieniem, które jest miksowane i produkowane. Jest to wynik długoletniej współpracy KORGa z Waves Audio®, światową referencją w dziedzinie studyjnych efektów masteringowych.

Dedykowane wejścia mikrofonowe i gitarowe z przetwarzaniem efektów

Mikrofon i gitara mogą być podłączone jednocześnie do oddzielnych wejść audio w Pa5X. Bogate doświadczenie KORGa w technologii harmonizacji wokalnej i przetwarzaniu efektów gitarowych jest cechowane, a każde z tych wejść posiada dedykowane efekty pokładowe.

Założyciele Shift Audio wywodzili się z wiodącej w branży firmy specjalizującej się w produktach do przetwarzania wokalu, bazując na swoim doświadczeniu. Najnowsza generacja algorytmów przetwarzania wokalu zoptymalizowana do działania na najnowszej technologii zastosowanej w Pa5X.

Rezultatem są niesamowite, realistyczne czterogłosowe harmonie, które dają poczucie prawdziwej śpiewającej grupy otoczonej własną muzyką. Będziesz również zadowolony z nowej funkcji Auto Pitch w Pa5X dostarczającej wydajności i brzmienia spotykanego w wielu nowoczesnych utworach muzycznych.

Oddzielne wejście gitarowe jest całkowicie niezależne i posiada nawet własną kontrolę wzmocnienia. Efekty gitarowe zawierają vintage'owe symulatory pedałów i wzmacniaczy, aby poprawić brzmienie i wydajność gitary. Istnieje wiele predefiniowanych presetów gitarowych zawierających do 4 efektów, a także łatwo jest tworzyć i zapisywać presety efektów użytkownika. Te nowe potężne efekty gitarowe sprawiają, że występy na żywo są znacznie łatwiejsze, ponieważ wszystkie efekty i ustawienia efektów są obsługiwane przez Pa5X.

Jeden wokal i jeden preset gitarowy może być przypisany do każdego wpisu w SongBook, co ułatwia i przyspiesza występy muzyczne.

MIDI, USB, HDMI, Audio In and Out, Pedal Connectors

Pa5X oferuje mnóstwo połączeń audio, sterowania i pamięci masowej. Możesz użyć MIDI i USB dla kontrolerów lub urządzeń pamięci masowej, HDMI dla zewnętrznego wyświetlacza, złącza audio XLR, jack i minijack dla innych klawiatur, mikrofonów pojemnościowych i dynamicznych, gitar i gitar basowych, smartfonów i tabletów lub podłączyć swój instrument do zasilanych głośników lub systemów PA poprzez zbalansowane wyjścia. Cztery oddzielne wyjścia liniowe są dostępne, aby obsługiwać dźwięki oddzielnie.

Trzy wejścia pedałowe pozwalają na podłączenie preferowanego pedału damper (z obsługą półpedałów), pedału nożnego, pedałów głośności i ekspresji.

Standardowe formaty plików

Zastosowanie standardowych formatów plików, takich jak MIDI lub MP3 dla utworów, WAV, AIFF i SF2 dla próbek, otwiera świat możliwości podczas wymiany plików. Porty MIDI i USB pozwalają Pa5X połączyć się z dowolnym zewnętrznym urządzeniem pamięci masowej, komputerem osobistym, smartfonem, tabletem lub zewnętrznym kontrolerem. Złącze HDMI jest kompatybilne z wieloma nowoczesnymi monitorami i klubowymi układami wideo, dzięki czemu Pa5X może służyć jako centrum Twojej konfiguracji studyjnej lub scenicznej!

Opcjonalne akcesoria najwyższej jakości

Opcjonalny nowoczesny i stylowy stojak ST-SV1-BK utrzymuje Pa5X stabilnie podczas występów na scenie, a dzięki eleganckiemu wzornictwu może również funkcjonować jako stylowy mebel, gdy jest ustawiony w Twoim domu.

Pa5X jest kompatybilny z KORG PaAS Amplification System, systemem głośników, który został specjalnie zaprojektowany, aby łatwo podłączyć bezpośrednio do Pa5X bez kabli. Pozwala to na słuchanie z najlepszą jakością dźwięku, nawet przy najniższych poziomach głośności dla prób w nocy. Wystarczy umieścić go na miejscu i grać!

Podsumowanie

Pa5X jest najbardziej sugestywnym, potężnym i łatwym w użyciu Profesjonalnym Arrangerem, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, z wieloma więcej do odkrycia na tej przełomowej nowej platformie. Unikalna kombinacja nowego katalogu brzmień Pa5X, systemu operacyjnego, usprawnionej nawigacji i zestawu funkcji jest gotowa, aby przenieść Twoją wydajność na zupełnie nowy poziom.

Odkryj następną generację klawiatury aranżera z KORG Pa5X i daj się zainspirować!

 

Dane techniczne:

 • Klawiatura: 76 klawiszy (E1 – G7) Półważona z Aftertouch
 • Obudowa: Aluminiowa z drewnianymi bokami
 • System operacyjny: Upgradowany system operacyjny
 • Moduł brzmieniowy: EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis-Expanded)
 • Wielotrybowe filtry z rezonansem, 3-pasmowy EQ dla każdej ścieżki
 • Polifonia: 160 głosów, 160 oscylatorów
 • Kompatybilność: Dawne modele serii Pa: Styles, Keyboard Sets (Performances), Sounds (Programs), Songs, Pads
 • Główne kontrolery: Master Volume, Octave Transpose, Master Transpose, Dial, Up/+, Down/-, Joystick (Pitch + Modulation), Ribbon, 3 Assignable Switches, Search, Shift, Keyboard Sounds On/Off, Split, Ensemble, Rec/Edit, Menu, Exit
 • Sekcja kontrolerów: 9 Assignable Sliders, 9 Assignable Buttons, Strip Display; 4 Preset + 1
 • Kontrolery Scale: Na ekranie: Quarter Tone i Arabic Scale, zapisywane wraz z Keyboard Sets; Presets przypisywane do dowolnych klawiszy i footswitch
 • Wyjście Video: HDMI
 • Wyświetlacz: 8” Kolorowy Wide TouchView™ TFT,o rozdzielczości 800 x 600
 • Zegar: Wewnętrzy systemowy zegar
 • Wymiary (długość x szerokość x wysokość) (bez statywu, wyświetlacz opuszczony): 1,233.1 x 374.3 x 126.8 mm / 48.54” x 14.73” x 4.99”
 • Waga: 17.4 kg / 38.36 lbs

Akcesoria

 • Kabel zasilający, statyw do nut, instrukcja Quick Guide

Efekty:

 • Keyboard Tracks: 3 Insert Effect; 3 Master Effects
 • Style/Song: 10 Insert Effects; 3 Master Effects
 • Master EQ i Finalizer dla Song i Styli
 • Final Mastering Effects: Waves | MaxxAudio® Suite
 • Mic Processor Technology by Shift Audio
 • Ustawienia Mic: Compressor, EQ, Gate
 • Cztero-głosowy Harmonizer, Doubler, Filter, Modulation, Delay, Reverb, AutoPitch
 • Procesor gitarowy
 • Rack gitarowy (4 sloty na efekty) symulacja efektów stompbox i wzmacniaczy.

Sounds / Drum Kits

 • Factory: Ponad 2,200 fabrycznych brzmień
 • Pięć wielowarstwowych stereofonicznych pianin akustycznych z Damper/Body Resonance, GM/XG Sound Sets, ponad130 Drum Kits włączając Ambient Drums i wykorzystujące Round Robin Drum Kits
 • Pamięć użytkownika: 768 Sounds, 384 Drum Kits
 • Digital Drawbars: 9 Footages, Percussion, Key On/Off, Leakage, Vibrato/Chorus, Rotary Speaker z Amp Simulator
 • Natural Ambience Drum Sounds, funkcja Round Robin
 • Defined Nuance Control (DNC) Technology
 • Tryby edycji brzmień Quick, lub Full Sound Editing, Edycja Drum Family i Full Drum Kit

Sampling

 • Pamięć na próbki PCM użytkownika: 4 GB o, ekwiwaleng 8 GB skompresowanych danych
 • Wgrywanie formatów KORG, WAV, AIFF and SoundFont™
 • Zapis formatów KORG, WAV i AIFF
 • Funkcje Full Edit, Time Slice, Sampling

Keyboard Sets

 • Fabryczne: Ponad 500 Factory Keyboard Sets, w pełni programowalne
 • Łączące 4 Keyboard Sounds, plus efekty i ustawienia
 • Dostęp do biblioteki z panelu instrumentu
 • Specjalny Keyboard Set “My Setting”

Odtwarzacze

 • Opatentowane XDS Crossfade Dual Player z X-Fader Balance
 • Płynne przejścia pomiędzy Songs i/lub Stylami

Style

 • Fabryczne: Ponad 600 fabrycznych styli, w pełni edytowalne
 • 8 Style Tracks, 4 Keyboard Sets i 4 Pads na Style; programowalne brzmienia, efekty i parametry stylu
 • Guitar Mode 2, Parallel i Fixed NTT (Note Transposition Table)
 • Style Record i Event Edit
 • Elementy stylu: 3 Intros, 4 Variations, 4 Fills, 1 Break, 3 Endings
 • Style Controls: Play/Stop, Synchro Start, Synchro Stop, Tap Tempo/Reset, Auto Fill, Memory, Bass Inversion, Manual Bass, Bass & Lower Backing, Drum & Bass, Individual Style Tracks Mute, Style to Keyboard Set Set

Chord Sequencer – sekwencer akordów

 • Fabryczne: Ponad 200 Chord Sequences (przebiegów akordów)
 • Chord Sequence Recorder/Player
 • Chord Sequences mogą być zapisywane wraz ze stylami i wpisami SongBook

Songs

 • Opatentowany XDS Crossfade Dual Player z X-Fader Balance
 • Obsługiwane formaty: MID, KAR, MP3 + Lyrics, MP3+G
 • Teksty, nuty i akordy mogą być wyświetlane na wyświetlaczu, lub zewnętrzym monitorze, lub projektorze.
 • Markery z funkcjami Add, Delete, Edit, Loop i AutoScroll
 • Funkcja Jukebox
 • 16-ścieżkowy sekwencer, Song Edit

MP3 Player / Recorder

 • Podwójny MP3 Player i MP3 Recorder
 • Nagrywanie plików MP3 files, włączając Style, MIDI Songs, MP3 Songs, Keyboard Sounds, Pads, Matrix, Mikrofon, Guitar, Efekty
 • Transpozycja (+6/-5 półtonów), zmiany tempa (±30%)
 • Vocal Remover – usuwanie głosu z nagrania

SongBook

 • W pełni programowalna baza danych – Styli, MIDI Songs (plików MID i KAR), MP3 z zakładkami Artist i Genre
 • Opcje filtrowania i sortowania
 • SetListy użytkownika

Pady

 • Fabryczne: Ponad 400 Padów
 • Cztery przypisywalne Pady + klawisze Stop
 • Funkcja Pad Record

Ustawienia użytkownika

 • Sekcja Matrix
 • 16 padów Matrix, 4 klawisze Preset
 • Kontrolery Style/Song
 • Play/Stop, Go To Start, Style Select, Song Select, Xfader, Tempo +/-, Tempo Lock, Tap Tempo/Reset, Synchro Start, Synchro Stop, Fade In/Out, Chord Scan (Lower, Upper), Chord Sequence, Memory, AutoFill

Wejścia kontrolerów

 • Damper Pedal; obłsugujący funkcję half-pedal (wymagany opcjonalny DS-1H)
 • 2 Assignable Pedal/Footswitch

Wejścia audio

 • Mic: Mono z kontrolą gain i zasilaniem Phantom (Combo XLR)
 • Guitar: Mono z kontrolą Gain (1/4" jack)
 • Line 1: Left/Right (1/4" jack)
 • Line 2: Stereo (1/8" mini-jack)
 • Wyjścia Audio
 • Line: Main Left/Right, Separate Outs 1/2/3/4 (1/4" jack)
 • Headphones (1/4" jack)

MIDI

 • IN, OUT, THRU standardowe złącza MIDI
 • USB to MIDI, przez złącze USB
 • 16 User-definable MIDI Presets

USB

 • Type A (Host 3.0, dla pamięci i kontrolerów): 1 na przednim panelu, 2 na tylnym
 • Type B (Device 2.0, dla komputerów i tabletów): 1 na tylnym panelu

Magazynowanie danych

 • Wbudowany dysk: 1 GB
 • Micro SD Card (nie dołączana wraz z instrumentem): slot na tylnym panelu (zabezpieczony klapką)
 • USB Flash Drive (nie dostarczany wraz z intrumentem): Może być podłączany do portów USB.

Zużycie energii

 • 100-240V, 50/60 Hz
 • < 0.2 Watt w trybie / 20 Watt standardowo / 45 Watt z zainstalowanym PaAS

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl